Adam Bielecki

Adam Bielecki - 28 lat. Klub Wysokogórski Kraków. Pochodzi z Tychów, mieszka w Krakowie. Absolwent Psychologii UJ. Wspina się w górach od 13 lat. Leader kilkudziesięciu wypraw w różne góry na 5 kontynentach. Zdobywca wyróżnienia w konkursie Kolosy 2000 za dokonanie w wieku siedemnastu lat, samotnego i w stylu alpejskim wejścia na Khan Tengri 7010 m. Jesienią 2011 roku zdobył piąty szczyt świata Makalu 8463 m bez użycia tlenu. 9 marca 2012 wraz z Januszem Gołębiem dokonał pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I 8068 m. W lipcu 2012 jako dziesiąty Polak w historii, zdobył szczyt K2 (8611 m n.p.m.) [źródło. Polski Himalaizm Zimowy]

Marek Tomalik

Marek Tomalik

Podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Organizuje wyprawy w Outback (www.wsednosprawy.com.pl). Współtwórca Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły”. Organizator imprez artystycznych w Schronisku na Głodówce (Tatry). Menadżer zespołów rockowych. Pisze o podróżach i muzyce. Publikuje m.in. w National Geographic i Jazz Forum. Autor książek o podróżach .Przez 15 lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników „Globtroter”, przez kilka miał stałą rubrykę w Przekroju „Nastaw uszu”. Zasiada w jury Travelerów - prestiżowych nagród przyznawanych przez National Geographic. Laureat Kolosów. Australia to jego „miejsce na ziemi”, zawsze jednak wraca w Karpaty. Przemierzył: Australię, Singapur, Malezję, Tajlandię, Birmę, Laos,Indonezję, Indie, Nepal, Sikkim, Syberię (J. Bajkał), Laponię, Egipt, Syrię, Liban, Algierię, Brazylię, Meksyk, Peru, Boliwię i kraje Europy.

PUBLIKACJE: National Geographic, Jazz Forum, Przekrój, Focus, Poznaj Świat, Muza, Diapazon.pl Wydawnictwo Demart, Wydawnictwo Pascal, Wydawnictwo Otwarte, Wydawnictwo Bezdroża, Wydawnictwo Naukowe PWN, Wydawnictwo Literackie.

Jakub Rybicki

Jakub Rybicki

Fotograf, podróżnik, dziennikarz, alpinista. Wykształcony na UAM wschodoznawca. Kolekcjoner dziwnych czapek. Samochodem jeździł do Kazachstanu, rowerem do Mongolii, autostopem na Kaukaz,a po Syberii błądził piechotą. Włóczęga i sowizdrzał, zakochany w Azji.

"Afganistan, czyli zabawy z bronią" Zapraszamy na relację z dwumiesięcznej wędrówki po najdalszych zakątkach Afganistanu. Celem wyprawy było zdobycie najwyższej góry tego niespokojnego kraju - Noszaka (7492m.) Następnie podróżnicy przemierzali kraj pieszo, autostopem, konno i na ośle, docierając do żyjących w górach Kirgizów, którzy nie zeszli z koni. Są pościgi, dramatyczne zwroty akcji, złodziejaszki, egzotyczne choroby i dużo spostrzeżeń na temat życia zwykłych Afgańczyków.

Long Walk Plus Expedition

Long Walk Plus Expedition

Wyprawa „Long Walk Expedition” rozpoczęła się w maju 2010 r. w Jakucku na dalekiej Syberii, a zakończyła w listopadzie 2010 r. w Kalkucie w Indiach. W trakcie tych sześciu miesięcy pokonaliśmy ponad 8.000 km przez najbardziej niegościnne rejony Samotnej Planety. Wyprawa została podzielona na cztery etapy:

Tomasz Grzywaczewski - z wykształcenia prawnik, a z pasji dziennikarz i poszukiwacz przygód. Pomysłodawca i organizator wyprawy „Long Walk Plus Expedition” z Jakucka na Syberii do Kalkuty w Indiach, śladami polskiego bohatera Witolda Glińskiego. Współautor filmu „Długi marsz 70 lat później”, książki „Długi marsz do wolności”, oraz wystawy fotograficznej „Długi marsz”. Współzałożyciel kolektywu kreatywnego „The Storytisers”. Współpracownik działów podróżniczych we „Wprost” i „Dzienniku. Gazecie Prawnej”. Publikował w wielu magazynach, m.in. „National Geographic Traveler” i „Reader’s Digest”. Nie znosi rutyny, a najlepiej czuje się w drodze, kiedy każdy kolejny dzień stanowi nową przygodę i wyzwanie. W życiu oraz w podróżach zgodnie ze słowami Roberta Frosta „z dwóch dróg wybiera zawsze tę mniej uczęszczaną”.

Wojtek Kukuczka

Wojtek Kukuczka

Główne obszary działania to fotografia, multimedia, projektowanie graficzne oraz film. Absolwent Technikum Fotograficznego, Studiów Magisterskich Fotografia i Multimedia na ASP Wrocław oraz student Komunikacji Wizualnej AKI Academy of Fine Art w Holandii. Uczestnik ponad 30 wystaw fotograficznych. W roku 2010 otrzymał nagrodę za najlepszy film polski na Przeglądzie Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Inicjator akcji kulturalnej 3440 Metrów Nad Poziomem Świata, założyciel Galerii Negatyw w Katowicach. Stypendysta Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego woj. Śląskiego oraz Wydziału Kultury miasta Wrocław, Laureat nagrody dla Młodych Twórców Kultury, Wydziału Kultury miasta Katowice.

Krótko o filmie:
Lhotse – Rozgrywka Pokerowa
Polska 2010
Reż. Wojciech Kukuczka
Prod. Wojciech Kukuczka


Czas: 22 min
Format: DVD 4:3
Język: Polski
Napisy w językach: Angielski, Włoski


Film ten jest próbą przedstawienia południowej ścianie Lhotse z perspektywy Jerzego Kukuczki. Trzy i pół kilometrowa pionowa ściana została określona przez Reinholda Messnera „problemem XXI wieku”. Do dzisiaj uważana jest przez wielu za najtrudniejszą w Himalajach. Poprzez opowieść o największym wyzwaniu tamtych czasów, nasuwa się możliwość lepszego zrozumienia himalajskiej idei Jerzego Kukuczki, jego sposobu myślenia, celu wspinaczki oraz sensu życia.

Monika Filipiuk-Obałek i Marcin Obałek

Monika Filipiuk-Obałek - białostoczanka, fotograf, instruktorka jazdy konnej, sędzia zawodów jeździeckich, pilot wycieczek.

Marcin Obałek - poznaniak, tramp, pilot wycieczek, specjalista ds. turystyki, fotograf. Obecnie mieszkają w Białymstoku, a połączyło ich marzenie o konnej podróży przez świat. O takiej wojaży każde z nich myślało od dawna, dopiero gdy się spotkali jedno mobiliozwało drugie i udało się. I tak ruszyli na wyprawę w siodle po Ameryce Południowej. Zafascynowani krajobrazem, spotkaniami z ludźmi nie zrazili się do podróżowania nawet wtedy, gdy pogoda płatała figle i temperatura zamiast 15 stopni, spadła do minus 5. Albo kiedy Monika złamała nogę - jeden z koni niefortunnie stanął kopytem na jej stopę i złamał kość śródstopia. Wówczas na czas gipsu i rehabilitacji wierzchowce zamienili na auto i tak przemierzali dalej Argentynę. Na przyszłe lata w ramach konnych wędrówek dookoła świata planują powrót do Argentyny i Boliwii (2013), odwiedzenie Azji Centralnej (2014) i Australii (2015).

Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined method Error::shutdown_handler() in /usr/home/avantar/domains/pod-gore.pl/fuel/core/bootstrap.php:36 Stack trace: #0 [internal function]: {closure}() #1 {main} thrown in /usr/home/avantar/domains/pod-gore.pl/fuel/core/bootstrap.php on line 36